Три медала спечелиха състезателите от СК "Никея"

13:48, 29 юни 15 / Спорт 25 416 Шрифт:
Три медала спечелиха състезателите от спортен клуб за хора с увреждания „Никея“ на провелия се в град Клуж-Напока,  Румъния, Международен турнир по тенис на маса, част от веригата турнири на Международната федерация по тенис на маса (ITTF Para Table Tennis).

Участниците в състезанието бяха разделени в 10 класа, в зависимост от степента на увреждане.Йордан Митев – 8-ми клас, и Валентина Марчева – 7-ми клас, спечелиха два бронзови медала в индивидуалното първенство, а в отборното първенство Валентина Марчева и румънката Флорентина Хриску спечелиха сребърни медали в 7-ми клас. Общо в турнира участваха 114 състезатели от 22 страни, между които Япония, САЩ, Канада, Чили, Тайпе, Коста Рика, Русия, Англия и др.

Предстои варненските състезатели да участват в Балканиада по тенис на маса в Бургас през септември и на Европейско първенство в Дания през октомври.