Параолимпийката Стела Енева стана спортист на Варна за октомври

18:01, 27 ное 15 / Спорт 25 359 Шрифт:
Националната състезателка по лека атлетика за хора с увреждания и параолимпийка Стела Енева бе определена за спортист на Варна за месец октомври в традиционната месечна анкета на Община Варна. Стела Енчева спечели златото на СП в Доха /Катар/ на гюле с нов европейски рекорд-11,14 м. Тя грабна и сребърен медал от шампионата на диск-31,25 м.

За отбор на месеца бе определен плувният клуб на "Черно море”. Състезателите на тима спечелиха сребро в турнира за Купата на България. Те завоюваха общо 133 медала -37 златни, 51 сребърни и 45 бронзови.

В онлайн анкетата първото място е за състезателя по кик бокс Александър Петров, който спечели 62.07% от гласовете в онлайн гласуването. Той е световен шампион в стил К1 до 81кг.   За номер 1 на варненското спортно училище бе обявен състезателят по класическа борба Ивайло Радев, на 50 кг. Той е състезател на Локомотив`93 и спечели сребърен медал на БП, както и бронзово отличие-отборно от шампионата.