Старшата на „Спартак 1918“ с разгромна победа на финала/ Снимки

19:33, 04 май 16 / Спорт 25 397 Шрифт:
Старшата възраст на „Спартак 1918“ завърши подобаващо сезона в зоналното първенство. „Соколите“ на Иван Найденов разгромиха с 9:0 съперниците си от „Черноморец“ Балчик в мач от последния - 18-ти, кръг на шампионата в тази възраст. Главен рефер на срещата, която се игра на стадион „Локомотив“ беше Добрин Стефанов, помагаха му Живко Жеков и Момчил Иванов. Кадрови проблеми явно измъчваха съперника на спартаклии, защото на терена излезе в по-малък състав - вратар и 8 полеви играчи. Домакините през цялото време доминираха на терена и до почивката вече бяха напред с пет гола. Във вратата на „Черноморец“ се разписаха Георги Бербенков, Тодор Николов, Лоренцо Демиров, Динко Динков и Владислав Георгиев. Влезлият като резерва през второто полувреме Милен Бабаджанов направи по-убедителна победата на своите, добавяйки още 4 гола към актива на тима си. В началните минути той се възползва от грешка на вратаря и се разписа. Малко по-късно успя да преодолее защитник на гостите и с левия крак прати топката в мрежата. Последваха още две попадения, с които оформи крайното 9:0.