Ученици от СОУ „Гео Милев“ спечелиха футболен турнир (снимки)

18:00, 29 май 16 / Спорт 25 872 Шрифт:
Отборът на СОУ „Гео Милев“ I спечели детския футболен турнир „Шампиони“ за ученици от втори до четвърти клас. Надпреварата се проведе днес на изкуствените терени в Техническия университет. На финала един срещу друг се изправиха възпитаниците от едно и също училище, като първият тим победи втория с 3:1. В малкия финал се стигна до дузпи. След 9:8 Сборен отбор 1 зае третото място, а четвърти стана тимът на VIII СОУПЧЕ „Ал. С. Пушкин“. След тях до седмата позиция се подредиха Сборен отбор II, VIII СОУПЧЕ „Ал. С. Пушкин“ II и СОУ „Димчо Дебелянов“.

Организаторите отново бяха приготвили купи и грамоти за участниците. Този път бяха дадени и специални награди. Голмайстор на турнира стана Ясен Янев от първия отбор на СОУ „Гео Милев“ - със 7 попадения. За най-добър вратар беше определен Димитър Желязков от Сборен отбор I. Съотборникът му Александър Кръстилов взе приза за най-добър защитник. Най-полезен играч стана Петър Тухчиев от Сборен отбор II. Единственото момиче, което участва в турнира - Мария, също получи специална награда.