Валентин Панбукчиян е победител в 18-ия турнир по ускорен шах

12:22, 26 юни 16 / Спорт 25 506 Шрифт:
Международният майстор Валентин Панбукчиян от Стара Загора е победителят в 18-ия турнир по ускорен шах, който се проведе във Фестивалния и конгресен център във Варна. След безкомпромисни схватки той спечели 7 точки от 9 партии.

Същия резултат, но по-лоши допълнителни показатели има Деян Димитров от Шабла, а третото място  зае варненският шахматист и треньор Минко Шишков - 6,5 т. Майсторът на ФИДЕ Станислав Стоянов и Антон Костадинов от Варна, също имат по 6,5 т., но по-лош турнирен коефициент. Призовата шестица попълни международният майстор Павел Димитров от Велико Търново.

Наградата за сеньори отиде при световния шампион по решаване на шахматни задачи  Коста Ангелов, който изпревари само с половин точка друга легенда на варненския мъжки шахмат - Господин Атанасов, събрал 6 т. Даниел Стоянов постигна най-добър актив при 14-годишните, а Кристиян Алексиев – при момчетата до 12 г. И двамата таланти са от Варна.

Награда при момичетата до 14 г. спечели Деница Петкова от Бургас. Специалната утешителна награда на организаторите отиде при №36 в турнирната таблица Дарина Димитрова (Варна).

В състезанието, организирано традиционно от двама майстори на спорта - народния представител от ГЕРБ д-р Руслан Тошев и кмета на варненския район „Одесос“ Георги Недев,  участваха 58 шахматисти от Варна и областта, от София, Велико Търново, Добрич, Силистра, Шумен, Монтана, Видин, Стара Загора и Шабла. Следващият турнир по ускорен шах ще се проведе през септември, анонсираха организаторите.