Малките „моряци“ елиминираха и „Берое“, на финал са (снимки)

20:03, 26 юни 16 / Спорт 25 294 Шрифт:
Въпреки че и във Варна двубоят между „Черно море“ и „Берое“ завърши при равенство, на финал отиват „моряците“. Реваншът запази нулевото равенство днес, но в Стара Загора мачът завърши при резултат 1:1. Варненци продължават напред благодарение на гола, отбелязан на чужд терен.

Иначе първото полувреме на стадиона под Аспаруховия мост премина под диктовката на домакините, които пропуснаха няколко изгодни ситуации. Още от първите минути на срещата пък старозагорци показаха, че са изнервени дори и с караниците помежду си. След почивката заради горещото време битката на терена беше предимно тактическа. Малко преди края гостите останаха и с човек по-малко, след като техен играч си изпусна нервите и блъсна съперник.

Наставниците на „моряците“ останаха доволни от дисциплината и себераздаването на футболистите си. „Черно море“ ще научи след 19 ч. днес съперника си на финала. Шампионът пък ще стане ясен на 30 юни.

„Черно море“: Иван Дичевски, Ангел Игнатов, Даниел Стоянов, Дамян Дамянов, Мердин Адем, Кристиян Парашкевов, Никола Караиванов (50 - Мартин Минчев), Християн Фоти, Тугай Неджет, Иван Иванов (69 - Павел Георгиев), Велислав Василев (65 - Филип Иванов)