Варненец е световен шампион по вдигане на тежести за кадети

19:26, 10 апр 17 / Спорт 25 508 Шрифт:

Варненският щангист Христо Христов стана световен шампион за кадети до 17 г. в категория до 94 кг на първенството за младежи, което се проведе от 4 до 10 април в Банкок. Състезателят на спортен клуб „Титан“ спечели три златни медала в 145 кг изхвърляне, 176 кг изтласкване и завърши първи с двубой от 321 кг.

Христо Христов е деветокласник в Спортното училище „Георги Бенковски“. Той е европейски шампион в двубой, в изтласкване и в изхвърляне със съответните европейски рекорди. Има постигнати 22 национални рекорда и завоювани 8 първи места на държавните първенства за кадети, припомниха от училището.

Негов личен треньор е Живко Николов. Миналата година на церемонията „Спортист на Варна“ Христо Христов бе награден като  победител в  категорията „Младо дарование“ за постигнати резултати на Европейското първенство за кадети до 15 г., категория 94 кг. Тогава той отново бе с три първи места.