Варненски пожарникари се надпреварваха в състезание по пожароприложен спорт (СНИМКИ)

18:00, 25 апр 18 25 565 Шрифт:

За поредна година град Варна беше домакин на Областното състезание по пожароприложен спорт. То се проведе в четири дисциплини - изкачване с щурмова стълба, 100 м пътека с препятствия, пожарна щафета 4 х 100 метра с препятствия и бойно разгръщане от мотопомпа.

Комплексните победители в тази годишното състезание са отборът на Трета РСПБЗН-Варна класирал се на първо място; второто място зае сборния отбор на Втора РСПБЗН-Варна и сектор СОД, а Третото място бе извоювано от отбора на Първа РСПБЗН-Варна.

Състезанието премина в дух на добро спортсменско поведение и колегиалност. Подчертан беше ентусиазмът на участниците в категория юноши състезаващи се в индивидуалните дисциплини изкачване с щурмова стълба и 100 м пътека с препятствия.

Основни цели на това състезание са проверка нивото на подготовка на състезателите от отборите по пожароприложен спорт в РДПБЗН-Варна и определяне на сборен отбор за участие в Зоналните състезания и Републиканския преглед по ППС-Варна.