Шумен губи от Левски, Бургас с победа над Казанлък за купата на България по волейбол

20:03, 04 мар 16 / Спорт 25 381 Шрифт:
Отборът на Шумен 05 започна със загуба участието си в група А от турнира за купата на България. Двубоите от тази група се играят в шуменската зала „Младост”. В другия мач от първия ден Бургас 2007 победи драматично с 3:2 гейма отбор на Казанлък Волей.

Волейболистките на Левски София) записаха категорична победа с 3:0 (25:17, 25:14, 25:11) над домакините от Шумен 05.

Левскарките доминираха изцяло в мача. И в трите гейма сините взимаха голям аванс, който успяваха да поддържат докрай и безпроблемно спечелиха отделните части, а с това и мача. След първия ден от надпреварата Левски оглами класирането в групата.

В другата среща интригата бе далеч по-голяма. Отборът на Бургас 2007 успя да се наложи с 3:2 (14:25 25:18, 16:25,25:19, 15:9 ) гейма над Казанлък Волей.

Двубоят продължи близо два часа, а в тайбрека тимът на Бургас показа по-голяма стабилност и спечели срещата..

Отборът от Казанлък започна вихрено и с лекота спечели пъвата част. През втория гейм двата отбора размениха ролите си и бургазлийки уверено взеха частта и изравниха 1:1.

Това се повтори още един път и мачът логично стигна до тайбрек.

В петата решителна част обаче волейболистките от Бургас показаха по-добра ира.

След първата почивка те направиха точкова серия и напълно сломиха съпротимата на Казанлък волей, с което стигнаха до крайната победа.

Утре мачовете стартират от 15,30 часа, коато един срещу друг излизат Левски и Казанлък. От 18,00 часа е срещата Шумен – Бургас.