„Бургас 2007“ срази „Казанлък Волей“ в първия мач за купата на България

20:22, 04 мар 16 / Спорт 25 287 Шрифт:
Отборът на „Бургас 2007“ успя да се наложи с 3:2 гейма над „Казанлък Волей“ в първия си мач от група „А“ от турнира за купата на България. Двубоите се играят в шуменската зала „Младост”. В отделните части резултатът се движеше така - 14:25, 25:18, 16:25, 25:19 и 15:9.

Двубоят продължи близо два часа, а в тайбрека тимът на Бургас показа по-голяма стабилност и спечели срещата, съобщи репортер на Topnovini.bg в Шумен.

Отборът от Казанлък започна вихрено и с лекота спечели първата част. През втория гейм двата отбора размениха ролите си и бургазлийки уверено взеха частта и изравниха 1:1. Това се повтори още един път и мачът логично стигна до тайбрек.

В петата решителна част обаче волейболистките от Бургас показаха по-добра игра. След първата почивка те направиха точкова серия и напълно сломиха съпротивата на „Казанлък Волей“, с което стигнаха до крайната победа.

В другия мач от групата столичният „Левски“ победи домакините от „Шумен 05“ с 3:0 гейма.

Утре мачовете стартират от 15,30 часа, когато един срещу друг излизат „Левски“ и „Казанлък Волей“. От 18,00 часа е срещата „Шумен 05“ – „Бургас 2007“.