С 10 човека Шумен взе точка срещу Калиакра

17:19, 05 мар 16 / Спорт 25 287 Шрифт:
Шумен и Калиакра си поделиха по точка след 2:2 на ст. П. Волов в Шумен в мач от В североизточната футболна група. Гостите от Каварна повеждаха на два пъти, но със сърцата игра шуменци изравняваха. Първият гол за Калиакра падна още в 7-ата минута. В 20-ата Шъмен изравни след бърза атака и гол на Пол Орофе. В 34-ата минута бе отсъдена дузпа за гостите. Боев вкара за 1:2. В 40-ата Андонов фаулира Отофе като бе последен в защита, но получи само жълт картон. Реферът отсъди пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Даниел стреля, вратарят изби, но при добавката Кънев бе точен за 2:2. Пеез втората част гол не падна, но и двата тима имаха шанс за попадение. В 70-ата минута Симеонов от Шумен получи втори жълт картон и напусна терена. Калиакра упражни натиск, но шуменци издържаха и заслужено спечелиха точка.