Левски и Бургас с втори победи на турнира за купата в Шумен, отиват на полуфинал

20:17, 05 мар 16 / Спорт 25 245 Шрифт:
Волейболистките на Левски (София) и Бургас 07 (Бургас) си осигуриха място в полуфиналите в турира за купата на България по волейбол при жените след като записаха по втора победа в група А, мачовете от която се играят в Шумен.

Въпреки, че има още един ден от груповата фаза отборите на Казанлък Волей (Казанлък) и Шумен 05 (Шумен) пък загубиха шансове за продължаване в следващата фаза.

В първия мач във втория ден на предварителна група А, Левски победи трудно Казанлък Волей (Казанлък) с 3:2 гейма (25:19, 25:22, 14:25, 26:28, 15:8).

Волейболистките от Казанлък дадоха всичко от себе си, за да спечелят срещу Левски, като такава победа би ги оставила в играта за полуфиналите. „Сините” от София обаче не допуснаха изненада, въпреки че максимално бяха затруднени от съперника.

В другата среща от днес Бургас победи домакините от Шумен с 3:0 (25:18, 25:11, 25:20). Шуменки изиграха добър първи гейм и слаб втори. В третата част домакините взеха добра преднина при 11:5. Бургазлийки бързо се върнаха в гема и стигнаха до равенство при 14:14, а при второто техническо прекъсване поведоха с 16:14. Шуменки успяха да ги догонят за ново равенство -16:16, но след това тимът на Ваня Соколова не позволи да бъде обърнат и спечели частта с 25:19, а с това и втората си победа в групата.

Така утре срещите от груповата фаза ще бъдат само за определяне на крайното класиране в групата. Един срещу друг в директен сблъсък за първото място ще застанат Левски и Бургас, като от развоя на мача ще зависи първотои второто място и срещу кой от другата група ще се изправят на полуфиналите. Този мач е от 14,00 часа. От  16,30 се изгравят Казанлък и Шумен.