„Дунав“ все по-убедителен лидер след успех срещу преследвачите в Русе

17:32, 12 мар 16 / Спорт 25 279 Шрифт:
„Дунав“ победи с 1:0 „Поморие“ в мач от 20-ия кръг на „Б“ група. Двубоят се игра пред над 3 000 зрители на Градския стадион в Русе.

Дунавци започнаха по-добре. Антон Огнянов пропусна да поведе още в първите минути, но стражът на гостите Янко Георгиев спаси. В 13-ата минута пък поморийци като по чудо запазиха вратата си суха. Центриране и разбъркване в малкото наказателно поле, бяха последвани от няколко удара, най-близо до попадение бе рожденикът днес Мартин Ковачев, но Георгиев отрази.

Спорни съдийски изяви предизвикаха напрежение на терена и по трибуните малко по-късно. Мирослав Будинов овладя топката и бе съборен от бранител на съперника, но главният рефер Никола Попов прецени, че няма достатъчно предпоставки за отсъждане на дузпа.

След почивката „драконите“ отново тръгнаха в атака. Будинов засече центриране отдясно, но ударът му срещна дясната греда. Няколко минути по-късно и Огнянов стреля отблизо, но Георгиев спаси.

60-ата минута отново Будинов бе най-съобразителен в наказателното поле на „Поморие“, овладя топка и разстреля отблизо Георгиев за 1:0.

В 66-ата минута обаче след сблъсък в центъра на терена реферът Попов показа за втори път жълт картон на Ковачев и бранителят на „Дунав“ бе принуден да напусне игра.

Няколко минути по-късно обаче съдията дори не отсъди нарушение, след като Будинов бе нокаутиран на границата на наказателното поле от Янко Георгиев.

В края Огнянов, Будинов и Раденцов пропуснаха да удвоят, а в последните минути и русенският вратар Мартин Луков се наложи да се намесва. Резултатът обаче остана непроменен.

Така дунавци победиха за втори път през сезона този съперник, след успеха с 2:1 край морето през есента, и събраха актив от 45 точки, с 5 повече от преследвачите от Поморие.

В следващия кръг на от първенството на „Б“ група „драконите“ гостуват на „Ботев“ Гълъбово на 19 март от 15:30 ч.

„Дунав“ Русе: Мартин Луков, Николай Парнаров, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Светослав Читаков (53 мин. - Ивайло Раденцов), Юлиан Ненов (69 мин. - Петър Патев), Антон Огнянов, Георги Чакъров (63 мин. - Бранимир Костадинов), Мирослав Будинов.

„Поморие“: Янко Георгиев, Ахмед Ахмед (70 мин. - Димитър Попов), Георги Петров, Деян Лозев, Живко Илиев (64 мин. - Стефан Стаматов), Кирил Георгиев, Любомир Божинов, Милен Танев (75 мин. - Даниел Стаматов), Михаел Орачев, Христо Лемперов, Яни Пехливанов.