Спартак загуби мъжки от Литекс с 1:2

19:05, 12 мар 16 / Спорт 25 353 Шрифт:
Спартак – Плевен загуби мъжки от Литекс с 1:2 в поредния кръг от първенството на Втора професионална лига. Срещата бе изпъстрена с интересни ситуации, които доведоха до резултат от общо 3 гола и червен картон.

Ако трябва да сме честни, през по-голямата част от времето инициативата принадлежеше на гостите от Литекс, които на всичкото отгоре получиха и тактична подкрепа от главния съдия на срещата.

Единоборствата показаха може би най-слабата страна на Спартак – физическата подготовка.

Най-важно от всичко обаче е, че момчетата на Роберт Петров показаха мъжки дух и не се предадоха без борба.

Първият гол в срещата отбеляза Кулма в 33-а минута. Горанов увеличи аванса на Литекс в 70-а минута от дузпа. Само пет минути по-късно Спартак проведе опасна атака пред вратата на гостите, която бе спряна с нарушение от вратаря на ловчалии. За деянието си той получи червен картон, а отсъдената дузпа реализира Долапчиев.