Волейболният "Дунав" загуби от "Академик" в Благоевград

19:06, 12 мар 16 / Спорт 25 204 Шрифт:
Съставът на "Дунав" загуби от "Академик" в Благоевград в среща от 17 кръг на волейболното първенството във Висшата лига. Русенският тим отстъпи с 1:3 гейма, след като в сряда победи убедително същия съперник в Русе с 3:0.

Гостите започнаха по- силно двубоя в Благоевград и затвориха първата част при 25:18. След това обаче домакините успяха да спечелят следващите три гейма. Във втората част те се наложиха с 25:21. В третата част спечелиха убедително с 25:15.

Много оспорван беше четвъртия гейм. В средата му "Дунав" имаха аванс в резултата от три точки при 12:9. Домакините обаче намалиха пасива си, а в края стигнаха и до пълен обрат, като спечелиха двубоя след 25:23.

В други срещи от 17 кръг на шампионата във втория ешелон при мъжете: "Черно море"- "Виктория Волей" 2:3 гейма и "Звездец"- "Славия" 3:0. След седмица в Русе съставът на "Дунав" посреща тима на "Изгрев".