Кристиян Димитров се завърна със сребро от МТ “Тотана” в Испания

08:35, 14 мар 16 / Спорт 25 364 Шрифт:
Кристиян Димитров спечели сребърен медал от Международния  турнир по бокс “Тотана” в Испания.  Сливналията достигна до финал в  категория до 91 килограма, където загуби от Иля Квасников /Русия/ с 1:2 съдийски гласа.

От БФ по бокс отчитат представянето на българския национален отбор в Испания като отлично, в конкуренция  на 12 водещи страни в бокса като Русия, Англия, Италия, Франция, Германия, домакинът Испания и др.

На турнира при мъжете националите спечелиха 2 златни медала, 1 сребърен и 2 бронзови медала. Победители в своите категории са Елиан Димитров /до 60 кг/ и Петър Белберов /над 91 кг/. Кристиян Димитров  е със сребро в категория до 91 килограма, а бронзови медалисти са Тинко Банабаков /до 49 кг/ и Стефан Иванов /до 56 кг/.

На турнира при жените България е с 2 златни и 1 сребърен медал.В категория до 51 килограма световната шампионка Станимира Петрова е победителка, а среброто е за европейската шампионка Стойка Петрова. Със злато в категория до 60 килограма се завърна Светлана Станева.