„Дунав“ победи „Ботев“ Пд, Русе почете с аплодисменти Кройф

16:54, 26 мар 16 / Спорт 25 363 Шрифт:
Лидерът в „Б“ група „Дунав“ победи с 1:0 петия в „А“ група „Ботев“ Пловдив в приятелски мач пред 1 000 зрители на Градския стадион в Русе.

Срещата започна равностойно. Първото най-чисто положение все пак дойде пред вратата на гостите. Мирослав Будинов обаче не успя да засече по най-добрия начин топката и не намери целта. Йордан Христов от другата страна създаваше най-много грижи за русенската отбрана.

В 14-ата минута играта бе спряна от главния рефер Ивелин Занев, а двата отбора и зрителите по трибуните почетоха с аплодисменти починалия наскоро легендарен холандски, европейски и световен футболист и треньор Йохан Кройф.

Резултатът на Градския стадион в Русе бе открит в 34-ата минута. След комбинация в полето на пловдивчани, Антон Огнянов центрира отляво и Мирослав Будинов засече отблизо за 1:0.

Минута по-късно Божидар Васев се измъкна от русенската защита, но се забави и не успя да стреля точно. До края на първото полувреме „драконите“ създадоха няколко опасни контраатаки към противниковата врата на бранителите на „Ботев“ успяха да се справят и да запазят резултата.

Множеството извършени смени след почивката освежиха играта на двата отбора и не липсваха сериозни атаки. Антон Огнянов, Будинов, Диян Димов, Бранимир Костадинов създадоха грижи на противниковата отбрана и вратар, но не успяха да се разпишат. В едно положение от другата страна се наложи и влезлият след почивката Мартин Луков да се намесва, но го направи по най-добрия начин и не допусна гол.

В следващия си мач „драконите“ приемат третия във временното класиране на „Б“ група „Локомотив“ Горна Оряховица в двубой от 22-ия кръг на втория ешелон на 2 април от 17 ч.

Предварителната продажба на билети за срешата на Градския стадион в Русе стартира още през тази седмица. До 17 ч. на 1 април те могат да бъдат намерени с цена 4 лв. в магазин „Big Boys“ на ул. „Ангел Кънчев“ 23 и в обектите на „Фаст маркет“ на ул. „Петко Д. Петков“ 3 и на „Плиска“ 94. След 15:30 ч. на 2 април пропуските ще са достъпни на касите на Градския стадион, но с цена 5 лв.

„Дунав“ Русе: Станислав Антонов, Николай Парнаров, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Светослав Читаков, Ивайло Раденцов, Николай Колев, Антон Огнянов, Георги Чакъров, Мирослав Будинов (Мартин Луков, Бранимир Костадинов, Марио Петков, Диян Димов, Ангел Здравчев, Петър Патев)

„Ботев“ Пловдив: Виктор Голас, Йордан Христов, Филип Филипов, Орлин Старокин, Иво Ощипко, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов, Грегъри Нелсън, Божидар Васев, Наско Милев (Мартин Димитров, Лазар Марин, Емил Камберов, Борис Тютюков, Рахави Кифуети, Даниел Златков, Тодор Неделев, Исмет Рамадан).