Баскетболистките на „Нефтохимик 2010“ посрещат тима на „Берое“ днес

12:02, 31 мар 16 / Спорт 25 285 Шрифт:
Отборът на „Нефтохимик 2010“ посреща днес „Берое“ в последен мач от редовния сезон в "А" група при баскетболистките, съобщиха от Общината. Двубоят ще се състои от 18:00 часа в зала „Бойчо Брънзов“. Ще го свирят реферите Ивайло Ресиловски, Иван Маринов, Николай Костов. Делегат на БФБаскетбол е Румен Калпакчиев.

Бургазлийки са четвърти във временното класиране с 32 точки, а старозагорки заемат петото място с 30 точки.

Независимо от крайния изход тази вечер, двата отбора ще запазят местата си в  крайното класиране и на практика ще се срещнат един срещу друг на четвъртфинален плейоф.

Там се играе до две победи от три мача, като бургаските баскетболистки ще имат предимство в домакинствата.

Крайният победител между „Нефтохимик 2010“ и „Берое“ отива на полуфинал, където ще се изправи срещу първенеца от редовния сезон. Той ще бъде определен също тази вечер от 18:00 часа.

В пряк двубой за лидерската позиция се срещат отборите на „Хасково 2012“ и „Монтана 2003“, които са с равен брой точки до момента  - по 39.