Старозагорец стана вицесветовен шампион по бойно самбо

10:02, 13 ное 16 / Спорт 25 474 Шрифт:
Старозагорецът Веселин Иванов стана вицесветовен шапмион по бойно самбо. Той спечели сребърния в категория до 62 кг на Световното първенство по самбо, което се провежда в зала „Арена армеец” в София.

До финала Веселин Иванов достигна без проблеми, следа като победи всичките си противници.

В борбата за златото срещу него излезе руснакът Рустам Талдиев. Макар че показа много здрава игра, старозагорецът загуби с 11:8 точки финалния двубой.

Припомняме, че Веселин Иванов има световни и европейски титли, той е победител и в множество турнири по цял свят.

Веселин Иванов бе обявен и за  „Най-добър спортист" на Стара Загора за 2015-та година.

В момента живее в Лондон, но продължава да се състезава за България и старозагорския си клуб.