Техническият университет води в състезанията за „Купа 8 декември“

11:27, 16 ное 16 / Спорт 25 353 Шрифт:
Резултатите от състезанията по футбол, боулинг и лекоатлетически крос, част от програмата за „Купа 8 декември“ 2016, вече са готови. Общо 45 студенти от варненските университети се включиха в лекоатлетическия крос. Дистанцията от 2 км пробягаха 33-ма мъже, като на първо място се класира Светлин Николов от Техническия университет. Второто място зае Павел Костадинов от ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“, а бронзов медал получи представителят на Медицинския университет Стефан Михайлов. При дамите дистанцията от 1 км избягаха общо 12 състезателки, като първото място зае Лора Колева, второто отиде при Веселина Добрева от МУ, а на трето място се класира Мерлин Джафер от ТУ.

На база индивидуалните резултати се формира отборно класиране за мъже и жени, както и комплексно класиране между университетите:

Отборно МЪЖЕ: 1.  ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ 2.  Технически университет - Варна 3.  Медицински университет „Проф. Д-р Параскев Стоянов“ 4.  Висше училище по мениджмънт 5.  ВСУ „Черноризец Храбър“ 6.  Икономически Университет - Варна

Отборно ЖЕНИ 1.  Технически университет - Варна 2.  ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ 3.  ВСУ „Черноризец Храбър“ 4.  Икономически университет - Варна 5.  Медицински университет „Проф. Д-р Параскев Стоянов“ 6.  Висше училище по мениджмънт

Комплексно класиране между университетите: 1.  Технически университет - Варна 2.  ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ 3.  Медицински университет „Проф. Д-р Параскев Стоянов“ 4.  ВСУ „Черноризец Храбър“ 5.  Висше училище по мениджмънт 6.  Икономически университет - Варна

Шампиони в турнира по минифутбол са студентите от Икономическия университет (отбор 2), побеждавайки с резултат 2:1 колегите си от първия отбор на университета. В малкия финал бронзовия медал спечели миналогодишният шампион - Медицинският университет „Д-р Параскев Стоянов". На четвърто място остана отборът на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров".

Голмайсторският приз на турнира заслужено отива при Станко Георгиев от МУ, с реализирани 8 гола в 5 мача.

Общо 20 отбора се включиха в турнира по боулинг, като призовото първо място зае тимът на Техническия университет в състав Николай Николаев, Мирослав Илиев, Станимир Николов, Симеон Христов, Стефан Недялков. Второто място завоюваха Деница Георгиева, Александър Андреев, Велизар Гайдарджиев, Емануил Тенчев и Никола Бъговски от Медицинския университет. Трети останаха представителите на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ Ивайло Терзиев, Атанас Василев, Кирил Димитров, Иво Колев, Ивайло Иванов. Отличие за най-резултатен играч получи Йордан Цонев.

Официалната церемонията по  награждаване на призьорите и закриване на “Купа 8 декември” ще се състои в неделя от 19 часа в спортен бар „Playground“ в мол „Варна“.