Бургаски полицаи завоюваха девет медала на престижно състезание в София

12:24, 25 ное 16 / Спорт 25 367 Шрифт:
Централният полицейски карате и джу джицу клуб - Бургас отново се представи на високо ниво по време на традиционния международен будо фестивал на бойните спортове. Състезателите на клуба завоюваха 6 златни, 2 сребърни и 1 бронзов медал, като бройката им можеше да е много по-голяма, ако различни контузии не бяха попречили на някои от постоянните и утвърдени състезатели да вземат участие в турнира.

Будо фестивалът на бойните спортове завърши преди броени дни в спортна зала „Арена Армеец” - София. В престижното състезание участваха повече от 450 състезателя от пет държави.

В дисциплината „Полицейска лична защита” бургаската школа затвърди лидерството си, след като на финал се изправиха треньора на отбора Венилин Русинов с партньор Милен Джиналийски срещу другата представителна двойка на клуба Яни Русинов - Георги Кискинов. Този път златото бе спечелено от тандема Русинов - Джиналийски, а сребърните отличия останаха за Русинов - Кискинов.

За трето поредно състезание в дисциплината „Джу джицу дуо система” двойката Владимир Гайдаров - Димо Стоичков станаха безапелационни шампиони в две категории. От своя страна Владимир Гайдаров затвърди доминацията си в дисциплината „Файтинг” категория до 30 кг, като на финала надделя над състезател от СК „Динамо” Русе. При младежите в същата дисциплина Валентин Георгиев за пореден път е шампион в категория до 60 кг, а другия представител на клуба при младежите Велико Ламбов получи контузия при загрявката и преустанови участието си.

В дисциплината „Файтинг” при мъжете в категория до 85 кг Стоян Петков отново е шампион. За него това беше последна проверка преди предстоящото тази седмица Световно първенство в Полша. Той заедно с другия представител на клуба Радослав Марков ще бъдат единствените представители на България на планетарния форум.

В категория до 94 кг малшансът попречи на Яни Русинов да стигне до финала, като само точка го раздели от него. При най-тежките Милен Джиналийски безпроблемно стигна финала, но умората си каза думата и за него остана сребърното отличие. Треньорът на Полицейския клуб Венилин Русинов заяви, че това е било последното състезание в успешната за тях 2016 г. След кратка почивка започва подготовката за състезателния сезон през 2017 г.