Шуменски отбор се върна с приз от ХVIII Републикански състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец”

09:31, 05 юни 17 / Спорт 25 440 Шрифт:

Първо място в дисциплината “Бойно разгръщане на състезателна пътека” спечелиха учениците от  IX ОУ „Панайот Волов“ - гр. Шумен, на XVIII-те Републикански състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец – Албена 2017” г. Това съобщиха от ОДМВР-Шумен.

Второто място завоюваха младежите от СУ „Цанко Церковски“ - гр. Полски Тръмбеш, а трети останаха представителите на СУ „Д-р Петър Берон“ от град Свиленград.

През двата състезателни дни на състезанието учениците показаха завиден спортен дух и много добри технически умения. Надпреварата беше между достойни противници, които демонстрираха сили, знание и възможности за справяне с препятствията.

С резултат от 101.77 точки в дисциплината “400 метра  щафетно бягане с препятствия” първо място извоюваха младежите от СУ „Д-р Петър Берон“, гр. Свиленград.  На четири точки от първенеца остана отборът на ОУ „Хр. Смирненски“, село Мост, област Кърджали. Бронзовото трето място в тази дисциплина зае отрядът на ОУ „Никола Икономов“, гр. Разград.

В комплексното класиране купата спечели отрядът на СУ „Д-р Петър Берон“, гр. Свиленград. Младите огнеборци от ОУ „Никола Икономов“, гр. Разград заслужено взеха сребърните медали. Трето място зае отрядът от ОУ „Иван Хаджийски“, град Троян.

На тържествена церемония в к.к. Албена победителите в Републиканския преглед получиха предметни награди и грамоти. Всички деца, участвали в състезанието получиха и информационни пакети от Представителството на ЕК в  България, посветени на 10 години от членството на страната ни в ЕС.