Франция абсолютен лидер на първия уикенд в Световната лига

17:52, 05 юни 17 / Спорт 25 250 Шрифт:

Франция е абсолютен лидер след първия уикенд от Световната лига. "Петлите" записаха три пoбеди от три мача, като завършиха с актив от 9 точки и без загубен гейм (3 победи). Предаде БГНЕС.

Волейболистите от националния отбор на България за мъже заемат деветата позиция във временното общо класиране на Група 1 на Световната лига след изиграването на първите 3 мача от първите турнири, съобщи сайтът BGvolleyball.com.

Играчите на Пламен Константинов имат 2 загуби - от Франция с 0:3 гейма и от Аржентина с 2:3, и победа над Русия с 3:2 на първия турнир в Казан (Русия), с което се класираха на трето място в крайното класиране на Група С1 с актив от 3 точки, колкото има и Италия.

Националите са на 2 точки от петото място, което заемат световните шампиони от Полша - с актив от 5 точки.

За финалите в бразилския град Куритиба (4-9 юли) се класират първите 5 отбора и домакина Бразилия.

През следващата седмица България е домакин на турнира във Варна, в който ще се изправи срещу световните шампиони от Полша (9 юни), Канада (10 юни) и олимпийските шампиони Бразилия (11 юни).