Преслава Добрева от Сливен с голямата награда на Фондацията на Димитър Бербатов

22:07, 14 юни 17 25 1329 Шрифт:
Автор:

Малката Преслава от Сливен спечели наградата  от Фондацията на Димитър Бербатов „Успелите деца на България” в категория „Спорт” в най-малката възрастова група.
Награждаването  бе в почивката на благотворителния мач, организиран от фондацията на българина и тази на Луиш Фиго, който се провежда тази вечер на ст. "Васил Левски" и събра цяла плеяда футболни звезди.

За сливенското момиче 2016 г. бе най-успешната година досега в сферата на карате. Тя е  състезателка на КБИ „Грифон” – Сливен. Спечели  общо 12 за годината, от които 8 златни и 4 сребърни.
Преслава Добрева е световен, европейски и републикански шампион в своята възрастова група при ученическите степени.

И за да опровергае твърдението, че спортът и учението не могат да вървят ръка за ръка, през 2016 г. Преслава спечели и 10 медала по математика.